Ürün Bilgileri

Bahçe Mobilyaları, Balkon Mobilyaları, Ev mobilyaları, Ahşap Mobilya, Plastik Mobilya, Rattan Mobilya, Bambu Mobilya

DOĞAL RATTAN

         Doğal Rattan,  çoğunlukla Uzakdoğu  Asya bölgelerinde yetişen, uzunluğu 210 metreye kadar uzayan bir ağacın dallarından ve yapraklarından elde edilen bir üründür.
Doğal Rattan, dört mevsim kullanılmaya, devam eden en eski mobilya mamüllerinden biridir. Green Garden kalitesiyle bütünleşen doğal rattan şık görünümü, dayanıklılığı ve esnekliğinden dolayı özellikle son yıllarda,tercih edilmesi sebebiyle çok popüler olmuştur. Çevre dostu olması ve üstünde bakteri barındırmamasından dolayı , doğal rattan ürünlerinin, çok uzun yıllar her türlü ortamda kullanılabilmesine imkan vermektedir.
Doğal Rattan  mobilyalar doğal malzeme oluşu ve işleniş sebebiyle dört mevsim, sıcak-soğuk hava koşullarına dayanıklı ürünleridir. Green  Garden güvencesinde uzun yıllar  her ortama her mekana uyum sağlar. Uzakdoğudaki üretim tamamen el yapımı olup,çok küçük atölyelerden, çok büyük ve yüksek teknoloji kullanan, büyük fabrikalara kadar dağılmaktadır.

Kaliteli Bir Doğal Rattan Nasıl Olmalıdır ?

         El yapımına dayalı olarak üretilen doğal  rattanın kaliteli olabilmesi için, çok aşamalı kontrol sistemi ve oturmuş bir üretim sistemine gerek vardır.
Kaliteli bir doğal rattan ürünün de ,ürün ölçüleri standart olmalı (%1 i geçen ölçü farkı kaliteyi düşürür).
Hasır örgülü doğal rattanlarda, dikkat edilecek en önemli detaylar hasır örgünün gevşek  ve çok aralıklı olmaması ve hasırın uçlarının iyi gizlenmiş olmasıdır. İskeletin  bağlantılarını gizleyen bandajlar çok sıkı ve düzgün örülmüş olmalıdır.

Doğal Rattan Mobilyaları kullanırken ve ürünün bakımını yaparken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar :

         Genelde balkon,bahçe, teras ve veranda mobilyası olarak kullanılan doğal rattan mobilyalarda özellikle şu noktalara çok dikkat edilmesi gerekir.
• Soyularak işlenmiş olan Doğal Rattan mobilyaların kışın dış ortamda açıkta ve rutubetli ortamlarda bırakılması sakıncalıdır. 
• Sulak yerlerde (bahçe sulaması gibi) ürünün korunması gerekir, Bol su ile yıkamayın ve hızlı,yoğun,uzun yağan yağmurlardan koruyunuz. 
• Çok rutubetli olan kapalı ortamlarda, ürün hava alamadığı için küflenme yapabilir..
• Ürün hassas olduğundan dolayı,temizlerken yumuşak fırça kullanıp veya temiz,nemli bir bez ile yapılmalıdır. 
 
Bu hususlara dikkat edildiğinde kaliteli bir ürünü çok uzun yıllar sizinle birlikte yaşar.

SU SÜMBÜLÜ

         Tıpkı Doğal  rattan gibi, tropik bölgelerde yetişen uzun köklü ve dallı Su  Sümbülü de mobilya sektöründe kullanılmaktadır. Su sümbülünün  kolay bükülüp şekil verilerek örülebilmesi, sıcak ve estetik görünüşü bir okadar da sağlam ve dayanıklı olması tercih edilmelerinde önemli rol oynamaktadır.
“water hyacinth” adı verilen çiçekli bir bitkiden elde edilir.

Su Sümbülünün Bakımı ve Temizliği

         Su Sümbülünden  yapılmış mobilyalar, nemli sabunlu yumuşak lifli bir bezle silinerek temizlenebilir. Uzun ömürlü olabilmesi için doğal liflerden oluşan Susümbülünün   aşırı su ve yağış  altında bırakılması tavsiye edilmez.. . 
• Uzun süre yoğun güneş altında kalan ürünler de renkli cila kullanılmış ise biraz renkde solma yapabilir.
* Kapalı ve rutubetli ortamlarda tutulmaması gerekir.
Green Garden  kalitesinde müşterilerimize sunduğumuz Su sümbülü mobilyalarımız hergeçen gün daha çok ilgi çekmekte ve kullanıldıkları ortama  doğal bir sıcaklık getirmektedir.

BAMBU

         Tropik iklimlerde yetişen Bambu Asya’nın güneydoğusu, Hint ve Büyük Okyanus’taki adalarda bulunur.Gövdesi derin toprak altından dallanarak büyür. 10 cm’den 40 m’ye kadar gövdelerinin uzunluğuna göre değişir. Genç bitkilerde gövdeden çıkan şeritsi yapraklar, yaşlılarda dallardan çıkar. 120 yıla kadar yaşayan Bambu türleri vardır.Dayanıklı ve çok sağlam olan ağaç türlerinden bambu dekoratif bir ağaçtır.Mobilya sektörü dışında inşaat sektöründen yemek yapımına kadar kullanılmaktadır, Bambu 1000’in üzerinde çeşidi ve  dayanıklılığı ile ülkemizde de Green Garden kalitesinde tüketiciyle buluşmuştur.
Doğal bir ağaç olan Bambu kullanıcısının arzusu ile zaman içerisinde zımparalama ve boyama işlemlerindende geçebilir.

Bambu Mobilyaların Temizliği ve Bakımı

         Bambu mobilyalarda sert gövdeli diğer ağaçlar gibi, hafif bir fırça ve elektrik süpürgesiyle tozu alınıp hafif nemli sabunlu bezle silinip kurutulmalıdır.
Bambu mobilyalar için direk güneş ışığı, yağmur,çiğ gibi doğal şartların yanı sıra yanına konulan ısı üniteleri ve basınç da ürüne zarar verebilir.
basınç karşısında kırılabilir. Islak olmayan nemli bir süngerle silinmesi, ideal nem oranını korumasına yardımcı olur.

SENTETİK RATTAN NEDİR ?

         Dört mevsim kullanılan, yüksek esnekliğe sahip gerilmeye dayanıklı Sentetik RATTAN mobilyalar fiber (HDPE) malzemeden üretilmiştir.%100 geri dönüşümlü olup UV ışınlarına ve sert hava koşullarına dayanıklılığı sebebi ile İç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanılmıştır. Aluminyum iskeletli Sentetik Rattanlar. Evlere, havuz başlarına, kafelere, balkonlara ve bahçelere uygun zengin çeşitlerive Green  Garden kalitesi ile tüketiciye yeni bir dekorasyon anlayışı sunmaktadır.

SENTETİK RATTAN TEMİZLİĞİ

         Ürünler ultraviole ışınlarına, suya ve donmaya karşı dayanıkdır. Su ve yumuşak bir fırça ile silinmek suretiyle rahatlıkla temizlenebilir. İsteğe yönelik özel koruma kılıflarıyla dış mekanda kışın bile kalabilir.

Iroko ve Teak Ağacının Genel Özellikleri

Iroco ağacı afrikada yetişen bir ağaç türüdür. Afrikadan ithal edilerek fırınlanır ve egzotik bir ağaç türüdür. Teak ağacı ise asya yağmur ormanlarında yetişir. Iroko ağacı Teak grubunun Afrika yağmur ormanlarında yetişenidir. Iroko ağaçları tamamen doğal doğal ve kesilme çapları en az 150 cm en fazla 400 cm’yi bulan ve yüksekliği de 130 metreyi bulan bir ağaç cinsidir. Dış hava koşullarına direnç gösterdiği için tercih edilen bir ağaçtır. Altın rengi ve kahverengi tonlarında değişen yüzeyinde ince şeritler şeklinde damarları şık bir görüntü oluşturur. İşlendikten sonra sağlamlığını çok uzun yıllar koruyabilir. Kesinlikle şekil bozukluğu ve eğilme-bükülme yaşanmaz.. Iroko çürümeye, böceklenmeye ve hastalıklara çok dayanıklıdır. Özel iç yağı dolayısıyla çürümeye, kurumaya ve rutubete çok dayanıklıdır.

Irokoların kullanım alanları oldukça geniştir. Özellikle bahçe mobilyası, gemi, yat parke ve deck yapımında kullanılan bir ağaç cinsidir.