Warning: session_start(): open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php54/sess_t912of180et45ocpm3etf75f54, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in /home/greenrag/public_html/index.php on line 3
Green Garden Kurumsal Bilgiler Sayfası - Bahçe Mobilyaları, Balkon Mobilyaları, Ev mobilyaları, Ahşap Mobilya, Plastik Mobilya, Rattan Mobilya, Bambu Mobilya

Teak Mobilya Bakımı ve Teknik Servis

Bahçe Mobilyaları, Balkon Mobilyaları, Ev mobilyaları, Ahşap Mobilya, Plastik Mobilya, Rattan Mobilya, Bambu Mobilya


TEAK BAKIMI

Grileşen Teak Mobilyaların Bakımı:
Kuruduktan sonra:
Teak brightener: Özel canlandırıcı ve parlatıcı losyon ile silinmeli.
Teak Oil:Sade veya koruyuculu teak yağ ile yağlanmalı(temiz boyacı fırçası ile )

-Periyotik bakımı yapılmayıp yüzey altına inmiş grileşmeler için atölye bakımı ve zımparalanma yapılmalı, ardından yağlanmalı.
-Teak mobilyalar ; kış mevsiminde kapalı mekanda saklanmayıp dış alanda tutulacaksa tamamen açıkta bırakılmalı ya da hiç nem almayan özel kılıflarda korunmalı.
Aşağıda Teak mobilyaların bakımıyla ilgili detaylı bilgi verilmiştir.

BAKIM:

Teak ağacı doğal olarak yağlı bir ağaçtır, naturel kullanıldığından (hava koşullarından ) zamanla eksilen yüzeysel yağları tamamlamak için senede 1-2 defa tik yağı ile yağlamak gerekir.Kış ortamında kaldığı zaman gri bir renk oluşur, bu doğal bir süreçtir.özel bir bakım ve yağlama ile ilk haline geri döner. Kış ortamında kalmayan ürünlerde özel bir bakıma gerek yoktur. Ahşap bahçe mobilyaları grubunda yer alan ürünlerde kullanılan ağaçlar çok çeşitlidir. Bunların arasında en dayanıklı olanı sudan etkilenmeme özelliği ile dikkat çeken tik ağacıdır.

Bu özelliği nedeni ile gemi ve tekne yapımında da kullanılan ağaç, sert hava koşullarından kesinlikle etkilenmez.Dünyada , tik mobilyalar; bir çok ülkede farklı tekniklerle üretilir ancak en kaliteli tik mobilyalar, makine üretiminden çıkanlardır. Bu şekilde üretilen ürünlerin hem boyutlarında hiçbir problem yaşanmaz, hem de yedek parçaları standart ölçülerde üretildiğinden sürprizlerle karşılaşılmaz.Tik yaşayan bir ağaçtır, bu nedenle korunmalıdır. Sezon başlarında bakım yağları sürüldüğünde, ürünler, uzun yıllar orijinal renklerini korurlar,aksi takdirde kalitesi değişmeyen ürünler zaman içerisinde grimsi bir alır. Bu , ağacı yıpratmaz sadece rengini değiştirir. Bu da kullanıcısının beğenisine kalmış bir olaydır. Tik ağacından üretilen mobilyalar, dış mekanda kullanılan en prestijli ürünlerdir. Özel sertifikaları ile de bunu kanıtlayan ürünlerdir, kaliteleri ve dayanıklılıkları sayesinde uzun yıllar kullanılabildiklerinden klasik mobilya grubuna da girerler.

Tik ağacı bakımı için yeni çözümü Tik yağı , doğal yağların bir karışımı olarak hazırlanmıştır. Bahçe parkesi, dek, yüzme havuzu kenarlıkları, banklar, bahçe mobilyaları,tekne güverteleri gibi yoğun olarak suya maruz kalan ve dış ortamlarda kullanılan ahşapların kolay ve hızlı bakımı için tasarlanmıştır. Mumlu yapısı sayesinde yarattığı yüzey ile su geçirmezlik kat sayısını yükseltmek suretiyle ahşabın suya karşı korunmasını sağlarken, ömrünü uzatır.

NASIL UYGULANIR?

Uygulama için yassı bir fırça ile temiz ve kuru bir bez yeterlidir. Önce ilk kat ya fırça ile yüzeye sürülür. Yaklaşık bir dakika sonra fırça ile sürülen yağın üzerinden temiz bez ile tekrar bir geçmekte fayda vardır. Bu yolla yağın yüzeye eşit oranda yayılması, dolayısıyla eşit oranda emilme sağlanır. Bu işlem sırasında sürülen katın çok kalın olmamasına özen göstermenizde fayda vardır. Bu yolla yağın yüzeye eşit oranda yayılması dolayısıyla eşit oranda emilme sağlanır. Bu işlem sırasında sürülen katın çok kalın olmamasına özen göstermenizde fayda vardır. İkinci katı uygulamak için bir gün beklenir.Genellikle tek kat uygulama yeterlidir. Ancak yüksek emiciliği olan ahşaplarda ve zorlu hava koşullarına maruz kalan yerlerde ikinci kat sürülmesi önemle tavsiye edilir. Ortalama 20C ısıda ve yeterli hava akımı bulunan ortamlarda Tik yağı 4 saat içinde dokunma kuruluğuna ulaşır. 2. katın uygulanabilmesi için en az 16 saat beklenilmelidir. Tik yağının bakımı ahşabın maruz kaldığı şartlara göre 1 ila 2 yılda bir yapılmalıdır.

Uygulama esnasında nelere dikkat edilmelidir.
- Yağmurlu yada çok sıcak günlerde uygulama yapmayınız.
- Uygulamadan önce zemini toza karşı nemli bir bezle iyice temizleyiniz.
- Eğer uygulanacak zeminde zımparalama işlemi gerekiyorsa 150-180 no. Zımpara kullanmanız tavsiye edilir.
- Yeni ahşaplara yapılacak uygulamalardan önce, ahşabın mutlaka 150-180 no. Zımpara ile zımparalanması gerekir.

TİK + ALÜMİNYUM

Tik ağacı, dayanıklılığı ve kalitesi sayesinde her zaman bahçe mobilyası üreten firmaların ilk tercihi olmuştur. Ağacın yeni tasarımlarda, değişik malzemelerle birlikte kullanılması hem mobilyaların estetiğini arttırmış, hem de kullanıldıkları mekanlara renk katmıştır. Bu nedenle üretilen her yeni tasarım büyük beğeni toplamıştır.Bu ağaçla en çok uyum sağlayan malzeme alüminyumdur.Alüminyum, okside olmadığı için uzun yıllar rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca hava şartlarına da dayanıklı olduğunu araştırmalar sonucu kanıtlayan malzeme, tüm bu uygun koşulları sayesinde tik ağacı ile rahatlıkla kullanılır.Alüminyum oldukça hafif bir malzemedir. Bu nedenle bahçe mobilyası grubunda tik ağacı ile birlikte üretildiğinde tercih edilir. Alüminyum vucutlu tik oturma ve sırt tabanlı sandalye ve kollu koltuklar hem şık ve estetik görünümleri hem de kaliteleri ile dikkat çekerler. Ayrıca bu ürün grubunda yer alan pozisyon ayarlı koltuk ve şezlonglarda kullanılan gaz pistonu, kullanıcı için büyük kolaylık sağlar. Patentli olan bu mekanizma sayesinde kullanıcı yerinden kalkmadan şezlongun ya da koltuğun pozisyonunu istediği biçimde ayarlayabilir. Milenyum bahçelerine yakışan bu ürün grubu; görünümü , kalitesi ve kullanım kolaylıklarıyla büyük beğeni toplamaya devam ediyor.


Warning: Unknown: open(/var/cpanel/php/sessions/ea-php54/sess_t912of180et45ocpm3etf75f54, O_RDWR) failed: Disk quota exceeded (122) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/var/cpanel/php/sessions/ea-php54) in Unknown on line 0